сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 50
home Фудбал

Четири гола на Сон во убедливиот триумф на Тотенхем

Четири гола на Сон во убедливиот триумф на Тотенхем

Тимот на Тотетнхем кој в четврток гостува во Скопје против Шкендија, попладнево забележа убедливата победа на гостувањето кај Саутемптон со 5:2.

Најдобар играч на натпреварот беше Хунг-Мин Сон кој постигна четири гола. Покрај Сон за гостите од Лондон погоди и Хари Кејн.

За избраниците на Жозе Мурињо ова е прва победа во новата сезона од Премиер лигата.

„Спарс“ в четврток ќе играат со Шкендија во третото коло од квалификациите за Лига Европа.

Коронавирус