среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Челзи во Нагелсман гледа замена за Лампард

Челзи во Нагелсман гледа замена за Лампард

Раководството на Челзи во тренерот на Лајпциг, Јулијан Нагелсман  гледа можна замена за Френк Лампард, пренесува „Билд“.

Според изворот, раководството на лондонскиот клуб е незадоволен од последните настапи на тимот и може да го отпушти Лампард.

Се известува дека на списокот кандидати за местото англиски специјалист, покрај Нагелсман, се наоѓаат и: Томас Тухел, Масимилијано Алегри и Брендан Роџерс.

Челзи е деветти во поредокот во Премиер лигата по 17 одиграни кола со 26 бода.

Коронавирус