петок, 24. септември 2021. Вести денес: 66
home Фудбал

Челзи се врти кон Лукаку, Интер ја крева цената за Белгиецот

Челзи се врти кон Лукаку, Интер ја крева цената за Белгиецот

Доколку не успеат да го доведат Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, тогаш Чезли ќе тргне по планот Б, односно трансфер на Ромелу Лукаку.

Италијанските медиуми пишуваат дека Интер би биле подготвени да го продадат, но ќе бараат дури 120 милиони евра. До пред некое време се пишуваше дека и за 100 би го пуштиле, но сега работите се променија.

Откако успеаја да заработат убава сума, односно од сметката на ПСЖ им легнаа 71 милиони евра за Ашраф Хакими, италијанскиот шампион сега нема потреба да продава играчи на ки тренрот смета сериозно.

Инаку, Лукаку веќе играше во Челзи, кој му беше прв клуб надвор од неговата Белгија.

Коронавирус