недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Челзи поднеле жалба до ФИФА за трансфер ембаргото

Челзи поднеле жалба до ФИФА за трансфер ембаргото

Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави дека англискиот клуб Челзи поднел жалба против забраната за трансфери, наметната поради нелегално привлекување на играчи до 18 години.

Лондонскиот клуб, исто така, беше казнет со 600.000 швајцарски франци.

„Одлуката за санкцијата ќе биде донесена од претседателот на Апелациската комисија при ФИФА“, велат од штабот.

Коронавирус