сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 101
home Фудбал

Челзи остана на само една победа на последните пет премиерлигашки натпревари

Челзи остана на само една победа на последните пет премиерлигашки натпревари

Во првиот денешен натпревар од 25. коло во Англиското фудбалско првенство, Лестер и Челзи одиграа нерешено 2:2.

И двата тима освоија по еден бод и останаа на своите места во поредокот, „лисиците“ трети со 49 бода, лондончани четврти со 41.

Челси победи само на еден од последните пет натпревари во Премиер лигата. „Сините“ пред Лестер ремизираа и со Арсенал со истиот резултат (2:2), претходно загубија од Њукасл (0:1), го совладаа Барнли со 3:0 и одиграа нерешено 1:1 со Брајтон.

Коронавирус