недела, 20. септември 2020. Вести денес: 93
home Фудбал

Челзи ќе го прати Мората на позајмица во Атлетико

Челзи ќе го прати Мората на позајмица во Атлетико

Напаѓачот на Челзи, Алваро Мората, наскоро ќе стане играч на Атлетико. Клубовите се согласиле напаѓачот до крајот на сезоната да биде на позајмица во Лондон, објавија шпанските медиуми.

Се очекува во текот на оваа седмица трансферот да биде официјално објавен.

Мората се пресели во Челзи од Реал за 65 милиони евра, но не се избори за стандардно место во првиот состав.

Првично, Челзи сакаше да го продаде Шпанецот, но Атлетико се согласи само на позајмица.

Коронавирус