вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 130
home Фудбал

Челзи ќе го праќа Кепа на позајмица во Шпанија

Челзи ќе го праќа Кепа на позајмица во Шпанија

Голманот на Челзи, Кепа Аризабалага може да биде играч на Севиља во зимскиот преоден рок, објави „Естадио Депортиво“.

Според изворот, управата и стручниот штаб на „сините“ не се задоволни од играта на 26-годишниот Шпанец на почетокот на сезоната, па затоа ја разгледуваат опцијата за позајмица.

Оваа сезона Кепа има одиграно три натпревари и примено шест голови.

Во прилог на заминувањето на Кепа од Лондон е и активирањето на Петр Чех како резервен голман. (МИА)

Коронавирус