среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Челзи ќе го отпушти Лампард со пораз од Лестер

Челзи ќе го отпушти Лампард со пораз од Лестер

Тренерот на Челзи, Френк Лампард, ќе добие отказ доколку лондонскиот премиерлигаш загуби вечерва на гостување кај Лестер во рамки на 18. коло во Премиерлигата, објави „Talk Sport“.

Според истиот извор, главен фаворит за негов наследник е германскиот стратег Томас Тухел, кој на почеток на овој месец беше отпуштен од редовите на францускиот првак Пари Сен-Жермен.

Челзи има само две победи на последните седум натпревари во Премиерлигата и по 17 кола е осмопласиран со осум бодови помалку од лидерот Манчестер јунајтед.

Коронавирус