сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Фудбал

Челзи ќе добие до 16 милиони евра за Азар по освојувањето на трофејот на Реал во Ла Лига

Челзи ќе добие до 16 милиони евра за Азар по освојувањето на трофејот на Реал во Ла Лига

Челзи ќе добие бонус по победата на Реал Мадрид во шампионатот на Шпанија, објави „ЕСПН“.

Според изворот, лондончани ќе добијат бонус од 11 до 16 милиони евра од Мадрид како дел од трансферот на напаѓачот Еден Азар.

Белгиецот игра за Реал Мадрид од летото 2019 година. Оваа сезона, Азар има одиграно 21 натпревар на сите турнири во кои постигна гол и направи 4 асистенции. (МИА)