недела, 31. мај 2020. Вести денес: 24
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Челзи го продолжи договорот со Кабалеро за една година

Челзи го продолжи договорот со Кабалеро за една година

Премиерлигашот Челзи ја активираше опцијата да го продолжи договорот со голманот Вили Кабалеро, објави „Телеграф“.

Новиот договор на 38-годишниот Аргентинец ќе важи до летото 2021 година.

Со оглед на продолжувањето на договорот меѓу напаѓачот Оливие Жиру, сега Челзи има само двајца играчи со истек на договори – играчите од средниот ред Вилијан и Педро.

Коронавирус