петок, 20. мај 2022. Вести денес: 130
home Фудбал

Челси и понатаму енигма за Тотенхем

Челси и понатаму енигма за Тотенхем

Антонио Конте се врати на „Стемфорд Бриџ“ како менаџер на Тотенхем со извонреден учинок, но оваа вечер го претрпе првиот пораз во Премиер лигата.

Челси доминираше од почетокот до самиот крај и стигна до прилично лесна дерби победа, која беше најавена со вистинско фудбалско ремек-дело до Хаким Зијеш.

Ова се случи во 47-та минута, а во 55-та веќе беше 2:0 откако Тиаго Силва се најде на вистинско место по еден прекин од левата страна.

 

 

Коронавирус