среда, 31. мај 2023. Вести денес: 105
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Фудбал

Челси и Палмеирас ги добија можните ривали за СКП

Челси и Палмеирас ги добија можните ривали за СКП

Најдобрите екипи од секој континент ќе се борат за титулите на Светското клупско првенство (СКП) кое ќе се игра во Обединетите Арапски Емирати.

Челси од Европа и Палмеирас од Јужна Америка се директно во полуфиналето. Англискиот премиерлигаш ќе игра со подобриот од натпреварот меѓу Ал Хилал и Ал Џазира/Окланд Сити, додека бразилскиот тим ќе се соочи со Ал Ахли од Египет или Монтереј од Мексико.

Натпреварите на Светското клупско првенство ќе се одиграат од 3 до 12 февруари.