понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 137
home Фудбал

Чејмберс му ја дупна главата на Гризман со лакт: Судијата остана нем, фудбалерот продолжи да игра (ВИДЕО)

Чејмберс му ја дупна главата на Гризман со лакт: Судијата остана нем, фудбалерот продолжи да игра (ВИДЕО)

Калум Чејмберс само што влезе во игра за Арсенал на дуелот против Атлетико Мадрид многу лесно можеше да добие црвен картон, ако некој од судиите го видеше неговиот удар со лакт во главата на Антоан Гризман.

Судијата Џалука Роки не го забележа стартот на дефанзивецот на „топчиите“. Чејмберс влезе во игра во 12-тата минута на местото на повредениот Лоран Косчиелни.

Коронавирус