среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Чех поради повреда надвор од терените еден месец

Чех поради повреда надвор од терените еден месец

Голманот на Арсенал, Петр Чех ќе пропушти 3-4 недели поради повреда, информира лондонскиот клуб преку официјалната веб-страница.

Чешкиот голман има повреда на левата нога здобиена на натпреварот од 7-миот круг во Премиер лигата против Вотфорд (2:0).

Чех (36) се пресели во Арсенал во 2015 година. Оваа сезона, тој одигра седум натпревари во шампионатот на Англија и прими девет гола.

Коронавирус