среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Чедомир Јаневски сепак нема да биде тренер на АЕЛ Лимасол

Чедомир Јаневски сепак нема да биде тренер на АЕЛ Лимасол

Македонскиот фудбалски стратег Чедомир Јаневски не доби предвремен раскин на договорот од стручниот штаб на Јужна Африка за да го преземе АЕЛ Лимасол.

Јаневски се договори со клубот каде што настапуваат Македонците Давор Здравковски и Кире Ристевски, но Јужна Африка не постигна договор со клубот.

Дека договорот на Јаневски пропаѓа стана јасно откако АЕЛ објави дека нивни нов тренер ќе биде Савас Пантелидес.

 

Коронавирус