четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Фудбал

Чави се реши, го продава Дембеле

Чави се реши, го продава Дембеле

Каталонскиот фудбалски гигант Барселона и дефинитивно ќе се раздели со Осман Дембеле. Клубот го информираше францускиот интернационалец дека сите обиди за продолжување на соработката се пропаднати и тој нема веќе да настапува во дресот на Барса.

Оваа реакција на клубот беше експресна откако Французинот побарал сума од 200 милиони евра за наредните пет години, и дополнителни 20 милиони евра за фудбалерот и уште 20 милиони евра за неговиот агент.

Тоа беше проценето како дрзок и непромислен потег од Осман Дембеле кој сега дефинитивно ќе биде продаден.

За Дембеле има интерес од неколку клубови, а најактивни се Пари Сен Жермен и Њукасл

Коронавирус