четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 159
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Фудбал

Чави: Само Меси е над Роналдињо

Чави: Само Меси е над Роналдињо

Легендата на Барселона Чави Ернандез призна дека се восхитува на генијалноста на Роналдињо и само постојаност му недостасувало да биде уште поголем.

– Роналдињо е на нивно на најдобрите. Можеби она што му недостасуваше беше постојаност. За мене, само Меси е над Роналдињо во последните години. Меси е најдобар во историјата. Роналдињо е во групата под него со Феноменот Роналдо и Кристијано Роналдо, вели тренерот на Ал Сад, цитиран од шпанските медиуми

Роналдињо сега е во затвор во Парагвај заради користење на фалсификуван пасош.

Коронавирус