недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Чави го продолжи договорот со Ал-Сад до 2023 година

Чави го продолжи договорот со Ал-Сад до 2023 година

Легендарниот шпански фудбалер Чави Хернандез ќе ја продолжи тренерската кариера во екипата на Ал-Сад.

Чави се откажа од можноста наскоро да се врати во шпанската Барселона. Наместо тоа, потпиша нов двегодишен договор со катарскиот гигант.

Првиот тренерски предизвик за 41-годишникот започна во 2019 година. Досега има освоено четири титули со екипата на Ал-Сад.

 

ЕУРО 2020

Македонија