петок, 7. мај 2021. Вести денес: 171
home Фудбал

Чави го напушта Ал-Сад, Барселона на потег

Чави го напушта Ал-Сад, Барселона на потег

Чави Ернандес донесе одлука и нема да го продолжува договорот со Ал-Сад. Поранешниот капитен на Барселона најпрвин беше фудбалер, а потоа и тренер на катарскиот клуб.

Откако новиот претседател Жоан Лапорта веќе му потврдил на Роналд Куман дека ќе биде тренер и наредната сезона, медиумите шпекулираат дека Чави може да добие и директорска функција во каталонскиот гигант..

Чави еднаш ја одби Барселона за тренерската позиција, во моментите кога Каталонците го отпуштија Ернесто Валверде.

 

Коронавирус