петок, 9. декември 2022. Вести денес: 90
home Фудбал

ЧАО МЕСИ, ЧАО, ЧАО: Погледнете како Бразилците ја поздравуваат најголемата ѕвезда на Аргентина (ВИДЕО)

ЧАО МЕСИ, ЧАО, ЧАО: Погледнете како Бразилците ја поздравуваат најголемата ѕвезда на Аргентина (ВИДЕО)

Навивачите на Бразил беа многу расположени пред дуелот со Коста Рика, па цело време играа и пееја.

Во својот репертоар ставија и песна посветена на аргентинската ѕвезда Лионел Меси, кој во две одиграни кола на Мундијалот беше незабележлив, како и да не дошол во Русија.

А после поразот со Хрватска се е поизвесно дека Меси и екипата ќе ги пакуваат куферите и ќе си се вратат за Аргентина.

Qatar 2022