понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 98
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Целосна ждрепка за баражот во ЕП 2020

Целосна ждрепка за баражот во ЕП 2020

Откако стана јасно каков е евентуалниот пат на Македонија до завршницата на ЕП 2020, сега позната е и целосната ждрепка за баражот меѓу 16-те екипи кои ќе имаат шанса да се квалификуваат преку турнирот Лигата на нации.

Полуфиналните бараж дуели се играат на 26 март 2020 година, а финалните натпревари се пет дена подоцна – 31 март.

Ждрепката во Нион ги одреди како двојките од полуфиналето, така и потенцијалните домаќини на финалето.

Ждреб за полуфинале:

Лига А:

Полуфинале 1: Исланд – Романија
Полуфинале 2: Бугарија – Унгарија

Лига Б.

Полуфинале 1: Босна и Херцеговина – Северна Ирска
Полуфинале 2: Словачка – Ирска

Лига Ц
Полуфинале 1: Шкотска – Израел
Полуфинале 2: Норвешка – Србија

Лига Д

Полуфинале 1: Грузија – Белорусија
Полуфинале 2: Северна Македонија – Косово

Парламентарни избори 2020