четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Целиот свет се воодушеви: Погледнете што направи Далиќ додека Вида се качи на кровот од автобусот и танцуваше (ФОТО)

Целиот свет се воодушеви: Погледнете што направи Далиќ додека Вида се качи на кровот од автобусот и танцуваше (ФОТО)

Вчера Хрватска буквално „гореше“ откако пола милион луѓе излегоа низ улиците на Загреб да ги пречекаат фудбалските херои кои го освоија второто место на СП во Русија.

Автобусот со „коцкестите“ се движеше низ улиците повеќе од шест часа, а на него цело време атмосферата беше повеќе од сјајна.

Но се повеќе започна да се вжештува на стотина метри пред плоштадот каде што фудбалерите ги пречекаа половина милион навивачи.

По повод оваа прилика Домагој Вида понесен од атмосферата се качи на покривот од автобусот, а селекторот Златко Далиќ цело време го држеше да не падне, погледнете.

Коронавирус