сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Цел свет се мајтапи со Нејмар: Новинар ја емитираше повредата на фудбалерот, а тоа што го направи потоа ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Цел свет се мајтапи со Нејмар: Новинар ја емитираше повредата на фудбалерот, а тоа што го направи потоа ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Бразилецот Нејмар е на мета на критика на светската фудбалска јавност, по неговото „глумење” на мечевите од Мундијалот.

Неговото однесување беше повод за шегите кои бе упатени на негова сметка.

На негова сметка се шегуваа и фудбалската легенда Ерик Кантона и новинарите на Светското првенство.

Погледнете:

Коронавирус