вторник, 23. април 2019. Вести денес: 87
home Фудбал

Цел свет му се смее: „Несреќниот“ Мурињо се спружи на земја среде Вембли, а неговата реакција покрена лавина коментари (ВИДЕО)

Цел свет му се смее: „Несреќниот“ Мурињо се спружи на земја среде Вембли, а неговата реакција покрена лавина коментари (ВИДЕО)

Португалскиот фудбалски стручњак и тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо имаше мала непријатност на еден од влезовите на стадионот „Вембли“.

„Специјалниот“ во саботата вечер беше да го гледа натпреварот меѓу Англија и Шпанија (1:2). Прескокнувајќи една препрека, Мурињо се сопна и падна.

Паѓањето на Мурињо предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, погледнете.