сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Цел свет му се смее: Додавањето на Смолинг заврши во десеттиот ред на трибините (ВИДЕО)

Цел свет му се смее: Додавањето на Смолинг заврши во десеттиот ред на трибините (ВИДЕО)

Англискиот фудбалер и член на Манчестер Јунајтед, Крис Смолинг е неславен сопственик на најлошото изведено додавање оваа сезона во Премиер Лигата.

Во текот на вчерашниот натпревар на Јунајтед и Фулам, Смолинг се обиде да одигра едно додавање на десната страна, но топката заврши во десеттиот ред на трибините и неколку метри од играчот кој му беше цел.

Инаку, Јунајтед натпреварот го заврши со победа од 4:1 и се искачи на шестата позиција на табелата со 26 освоени бодови.

Коронавирус