четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 13
home Фудбал

Цел свет го трола син му на Бекам: Повеќе „повлекол“ на мајка му… (ВИДЕО)

Цел свет го трола син му на Бекам: Повеќе „повлекол“ на мајка му… (ВИДЕО)

Највозрасниот син на Дејвис Бекам, Ромео дебитираше во втората американска фудбалска лига, во тимот на Форт Лодердејл, чиј ко-сопствник е неговиот татко.

За 75 минути на теренот не се прослави, дури и остави и лош впечаток поради што цел свет го трола.

-Да не е син на Бекам, никогаш не би заиграл. Единсвените два потега кои се за издвојување се двата центаршута. Изгледа повеќе повлекол на мајка му, може да се занимава со пеење, се дел од коментарите на сметка на Ромео.

Со него ијгра и синот на Фил Невил, Харви Невил кој е тренер на Интер Мајами, кој се натпреварува во МЛС.

Локални избори 2021