петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Бускетс се повреди на мечот со Швајцарија

Бускетс се повреди на мечот со Швајцарија

Играчот за врска на шпанската репрезентација Серхио Бускетс се повреди синоќа на мечот во Лигата на нации со репрезентацијата на Швајцарија (1:1), се вели во официјалниот Твитер на шпанскиот тим.

Фудбалерот влезе на теренот во почетниот состав. Во 73. минута беше заменет со Серхио Каналес.

Бускетс, наводно, добил силен удар во левото колено, што предизвикува непријатност. Лекарите ќе ја проценат неговата состојба по денешните прегледи.

Шпанците ќе имаат уште еден натпревар во Лигата на нации, против Германија на 17 ноември во Севиља. (MИА)

Коронавирус