вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 83
home Фудбал

Буфон се огласи околу трансферот на Роналдо во Јувентус, еве што вели

Буфон се огласи околу трансферот на Роналдо во Јувентус, еве што вели

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон, кој 17 години бранеше за Јувентус, го сподели своето мислење за можна преселба во Торино на Кристијано Роналдо.

– Нема да бидам изненаден ако Роналдо се пресели во Јувентус. Од таков расплет ќе бидам среќен. Тоа е она што му е потребно на клубот. Јувентус има потреба од нови идоли, изјави Буфон.

Според италијанските медиуми, трансферот на Роналдо во Јувентус може да се објави во следните 48 часа.

За денес е најавена средба на агентот на португалскиот репрезентативец Хорхе Мендес со раководството на Реал на која ќе се дискутира за иднината на неговиот клиент.

Коронавирус