сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 91
home Фудбал

Буфон поминува медицински прегледи во Торино

Буфон поминува медицински прегледи во Торино

Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон веќе е во Торино каде треба да се подложи на медицинските прегледи пред неговото официјално враќање во клубот.

Голманот беше слободен агент откако го напушти Пари Сен Жермен каде што помина една година. Претходно, тој одигра 17 сезони за „црно-белите“

Пред болницата, 41-годишната голман беше поздравена од многу новинари и навивачи и покажа одлично расположение.

Според информациите, тој се вратил во Јуве со идејата да биде резерва на Војчих Шчесни.

Коронавирус