сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Брзи два гола на Украина, поништен голот на Пандев

Брзи два гола на Украина, поништен голот на Пандев

Селекцијата на Украина по 33 минути игра има убедлива предност против Македонија со 2-0.

Украина поведе во мечот со Македонија со 1-0 кој се игра во рамки на 2. коло од групата Ц на ЕП 2020.

Во 28 минута преку Јармоленко Украина имаше одлична шанса, но Димитриевски интервенираше. Но бадијала, по корнерот истиот играч остана сам на втора статива и ја затресе нашата мрежа за предност на Украина од 1-0.

Се играше 33 минута кога Јермечук избега една офсајд замка на нашите и реализираше за 2-0.

Qatar 2022