сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

БРУТАЛНО ИСМЕЈУВАЊЕ: Фудбалер кој има само едно око беше жртва на навивачите

Имено навивачите на гостинската екипа, без срам и чувства, брутално го навредуваа и исмејуваа фудбалерот на Данфермлајн, Декан Шелзи на начин што кон него фрлаа лажни очи.
БРУТАЛНО ИСМЕЈУВАЊЕ: Фудбалер кој има само едно око беше жртва на навивачите

Скандалозно однесување го одбележа мечот помеѓу екипите на Фалкирк и Данфермлајн во рамки на шкотската фудбалски лига.

Имено навивачите на гостинската екипа, без срам и чувства, брутално го навредуваа и исмејуваа фудбалерот на Данфермлајн, Декан Шелзи на начин што кон него фрлаа лажни очи.

Причината за тоа е што Шелзи има само едно око, откако другото со операција му беше отстрането  во 2006 година бидејќи му било оштетено во домашна несреќа кога имал само осум години.

Коронавирус