петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 229
home Фудбал

Борусија подготвена да го продаде Санчо за 115 милиони фунти, Јунајтед не сака да ја плати таа сума

Борусија подготвена да го продаде Санчо за 115 милиони фунти, Јунајтед не сака да ја плати таа сума

Фудбалерот од средниот ред на Борусија, Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти својот тим доколку во Дортмунд стигне понуда од 115 милиони фунти, тврди „Телеграф“.

Главниот кандидат за 20-годишниот Санчо е Манчестер јунајтед. Сепак, англичаните се плашат во моментов да платат толку голема сума во сегашната ситуација. Манчестер ќе ги одреди целите за трансфери по продолжувањето на сезоната во Премиер лигата.

Претходно во медиумите имаше информации дека Санчо е вклучен во сферата на интересите на Реал Мадрид.

Во сезоната 2019/20, Санчо настапи на 40 натпревари за Борусија, постигна 20 голови и направи 18 асистенции.

Коронавирус