недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Борусија Дортмунд не го пушта Шурле

Директорот на Борусија Дортмунд, Михаел Зорц го отфрли шпекулациите за заминување на Андре Шурле од „Вестфален“.
Борусија Дортмунд не го пушта Шурле

Директорот на Борусија Дортмунд, Михаел Зорц го отфрли шпекулациите за заминување на Андре Шурле од „Вестфален“.

– Шурле нема да си замине од Борусија. Ова одлука ја донесовме во консултација со стручниот штаб кој сака здрав тим и конкуренција на сите позиции. Шурле е еден од 29 играчи под договор и тој останува во екипата, изјави Зорц.

За поранешниот фудбалер на Волфсбург, Челзи, Беар Леверкузен и Мајнц, интересе покажуваат Фенербахче, Хамбургер и Интер, но по изјавата на Зорц се чини дека нема ништо од евентуален трансфер.

Шурле оваа сезона немаше значителна минутажа, причината е проблеми со повреди.

Коронавирус