понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Борусија Дортмунд денеска ќе продолжи со тренинзите

Борусија Дортмунд денеска ќе продолжи со тренинзите

Фудбалерите на Дортмунд Борусија денеска се враќаат на теренот. „Милионерите“ ќе ги продолжат тренинзите во клупската база, стои во информацијата на „Спорт1“.

Донесена е одлука да се подели тимот во групи од по две лица за да се спречи евентуално ширење на коронавирусот.

-Многу е важно да се вратиме на теренот, бидејќи не е толку досадно како дома, забележа играчот од средниот ред Емре Џан.

Германскиот шампионат беше прекинат поради пандемијата. Терминот на продолжување на сезоната во Бундеслигата е непознат.

Коронавирус