среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Бонучи и донесе израмнување на Италија во финалето на ЕУРО2020

Бонучи и донесе израмнување на Италија во финалето на ЕУРО2020

Во 67та минута, Леонардо Бонучи и донесе израмнување на Италија во финалето на ЕУРО2020 против Англија.

Дефанзивецот на Италија погоди во мешаницата по нафрлена топка и карамбол, и го најде патот до мрежата. Сега е 1:1 ќе гледаме интересна завршница.