сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 88
home Фудбал

Бонучи и донесе израмнување на Италија во финалето на ЕУРО2020

Бонучи и донесе израмнување на Италија во финалето на ЕУРО2020

Во 67та минута, Леонардо Бонучи и донесе израмнување на Италија во финалето на ЕУРО2020 против Англија.

Дефанзивецот на Италија погоди во мешаницата по нафрлена топка и карамбол, и го најде патот до мрежата. Сега е 1:1 ќе гледаме интересна завршница.

Локални избори 2021