четврток, 23. март 2023. Вести денес: 155
home Фудбал

Бод за Џенова, Пандев одигра 20.минути

Бод за Џенова, Пандев одигра 20.минути

Џенова одигра 0-0 на гостувањето кај Удинезе. Ова беше втор меч на Андриј Шевченко како тренер на тимот и прв освоен бод во оваа сезона за него.

Натпреварот беше изедначен, и двете екипи имаа свои шанси, но мрежите мируваа.

Горан Пандев во игра влезе во 73. минута и ги одигра последните 20- тина минути од мечот.

loading...