четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 135
home Фудбал

Бод за Арсенал на гостувањето кај Брајтон

Бод за Арсенал на гостувањето кај Брајтон

Екипата на Брајтон второ коло по ред пропушта шанса да преноќи како лидер или со ист број бодови со првопласираниот тим во Премиерлигата.

Вечерва тимот од југот на Англија одигра 0-0 против разбудениот Арсенал.

За Топчиите заврши серијата од три победи по ред, а Брајтон кој има четири бода повеќе од Арсенал, второ коло по ред игра нерешено, и треба да бидат незадоволни од исходот.

Коронавирус