понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 75
home Фудбал

Боби Николов со гол во последните секунда донесе европска пролет на Шериф

Боби Николов со гол во последните секунда донесе европска пролет на Шериф

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов е вистински херој на својот тим Шериф Тираспол.

Вечерва во последното, 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите погоди на гостувањето кај Шахтјор за 1-1 во последните секунди од мечот.

Со ова реми и бод составот од Молдавија си ја потврди европска пролет откако заврши на 3. место и обезбеди настап во Европска лига

 

Коронавирус