среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Бобан Николов се сели во Серија А?!

Бобан Николов се сели во Серија А?!

Бобан Николов и Илија Несторовски во живо на Инстаграм разговараа на фудбалски теми, репрезентацијата, кариерата, можните трансфери.

Во разговорот се вклучи и Горан Пандев, капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, тој напиша дека договара трансфер на Николов во Џенова.

Николов во моментов е член на МОЛ Види од Унгарија, игра стандардно и не е исклучена можноста да го видиме во дресот на Џенова, ако не се шекуваше Пандев на Инстаграм.

Коронавирус