сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 67
home Фудбал

Боатенг потврдил: Одам во Барса

Боатенг потврдил: Одам во Барса

Кевин Принс Боатенг го потврдил трансферот во Барселона.

Интернационалецот од Гана треба да пристигне во Шпанија денес и од утре веќе да биде играч на Барса.

Боатенг веќе се збогувал со своите соиграчи во Сасуоло, а според еден од нив, играчот го дефинирал трансферот како „шанса на неговиот живот“.

Се очекува 31-годишниот Боатенг да влегува како резерва на местото на главниот напаѓач Луис Суарез.

Коронавирус