недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 98
home Фудбал

Блан одби да ги води Фенербахче и Обединетите Арапски Емирати

Блан одби да ги води Фенербахче и Обединетите Арапски Емирати

Францускиот фудбалски стручњак, Лоран Блан наскоро ќе предводи нов тим. Според „Ле 10 Спорт“, Французинот ги одбил понудите на Фенербахче и репрезентацијата на Обединетите Арапски Емирати.

Освојувачот на трофејот на Светското првенство во 1998 година, веќе 4 години не тренира екипа.

За потсетување, Блан работеше со францускиот национален тим, Бордо и ПСЖ.

Локални избори 2021