петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Благоја Тодоровски на позајмица во Работнички

Благоја Тодоровски на позајмица во Работнички

Тимот на Работнички се засили со членот на шампионот Шкендија, Благоја Тодоровски.

Тој како позајмен играч од тетовскиот клуб ќе настапува во дресот на Работнички во првиот дел од сезоната.

Тодоровски беше дел од Работнички од 2011 до 2015 година, а потоа замина кај „црвено-црните“ од тетово.

Со согласност на двата клуба, фудбалерот повторно ќе заигра за Работнички, соопштено е на клупскиот сајт на „романтичарите“.