понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 73
home Фудбал

Бизарен момент: Де Хеа прими гол од Арсенал додека лежеше повреден (ВИДЕО)

Бизарен момент: Де Хеа прими гол од Арсенал додека лежеше повреден (ВИДЕО)

Бизарен момент се случи на дербито меѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал, кој заврши со гол за предност на гостинскиот тим од Лондон (0-1).

По еден корнер, голманот на Јунајтед, Давид Де Хеа, се повреди и остана да лежи на земја. За тоа време, топката заврши до Смит-Роу кој шутираше од далечина и ја стресе мрежата на домаќинот на „Олд Трафорд“.

Судијата Мартин Еткинсон го призна голот, затоа што се утврди дека Де Хеа не бил фаулиран од играч на Арсенал во оваа акција, туку од соиграчот Фред.