вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 96
home Фудбал

Билиќ доби црвен картон, неговиот ВБА загуби од Евертон

Билиќ доби црвен картон, неговиот ВБА загуби од Евертон

Тренерот на Вест Бромвич Албион, Славен Билиќ е исклучен за време на полувремето на мечот од 2. коло во Премиер лигата против Евертон.

После свирежот за паузата, главниот тренер на ВБА влезе во пресметка со главниот судија на средбата, Мајк Дин. Судијата му покажа црвен картон на специјалистот за неспортско однесување.

Евертон го доби мечот со 5:2. За „карамелите“ ова беше втора победа, додека за ВБА втор пораз во новата сезона.

Коронавирус