недела, 20. септември 2020. Вести денес: 84
home Фудбал

Бензема се приклучи на листата повредени фудбалери на Реал

Бензема се приклучи на листата повредени фудбалери на Реал

Центарфорот на Реал Мадрид, Карим Бензема скрши прст на раката на мечот со Бетис и им се придружи на повредените играчи на „кралскиот клуб“, потврди тренерот Сантијаго Солари.

Бензема синоќешниот натпревар во Севиља го заврши уште по првото полувреме.

Засега не е познато колку долго Французинот ќе биде надвор од теренот.

Претходно на листата повредени фудбалери на Реал се најдоа Герет Бејл, Маријано Дијаз, Тони Крос, Марко Асенсио и Маркос Љоренте.

Коронавирус