четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Бензема: Нашата цел е трофејот на ЕВРО 2020

Бензема: Нашата цел е трофејот на ЕВРО 2020

Напаѓачот на Франција, Карим Бензема ги сподели своите размислувања за Европското првенство и враќањето во националниот тим.

– Сè помина многу добро, ме примија добро. Веќе познавам некои од играчите, а се запознав и со други. Со играчи од ова ниво, се чувствувам многу добро на теренот. Што се однесува до нашите амбиции, тие се освојување на шампионскиот трофеј. Ова е нашата крајна цел. Тоа е и во мојата глава. Ние разбираме дека е тешко. Јас сум многу мотивиран, подготвен и со големо нетрпение го стартот, рече Бензема.

Франција ќе игра со Германија во Минхен во 1. коло од Ф-групата на Европското фудбалско првенство. (МИА)

Коронавирус