недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 87
home Фудбал

Бензема најдобар играч во Примера за ноември

Бензема најдобар играч во Примера за ноември

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч во месец ноември во шампионатот на Шпанија.

Престижниот весник „Марка“ му додели специјална награда на Французинот.

Реал Мадрид по смената на тренерот се врати на победите, а голем придонес за тоа имаше и Бензема.

Триесет годишниот фудбалер минатиот месец одигра четири натпревари постигна еден гол и забележа две асистенции.

Коронавирус