среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 100
home Фудбал

Бензема ја доби наградата за најдобриот француски фудбалер во странство

Бензема ја доби наградата за најдобриот француски фудбалер во странство

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објави фотографија со наградата за најдобар француски фудбалер надвор од земјата.

Бензема не можеше во неделата да присуствува на церемонијата во Париз, каде што им беа додели наградите на најдобрите играчи, тренери и судии оваа сезона.

За наградата конкурираа и Пол Погба, Хуго Ллорис, Н’Голо Канте и Антоан Гризман. (МИА)

Коронавирус