четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 116
home Фудбал

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер.

Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот Едер Милитау е позитивен на коронавирус. Изоставен е и напаѓачот Лука Јовиќ, додека повредени се играчот за врска Федерико Валверде и дефанзивецот Алваро Одриосола.

Реал Мадрид со четири бода е трет во Б-групата, Интер со два бода е на последната позиција.

Средбата ќе се игра утре во Милано со почеток во 21 часот.

Коронавирус