петок, 18. септември 2020. Вести денес: 120
home Фудбал

Бентанкур суспендиран три натпревари

Бентанкур суспендиран три натпревари

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Родриго Бентанкур, доби три натпревари казна по натпреварот за италијанскиот Суперкуп против Лацио (1:3). Тој доби еден натпревар суспензија поради добиените два жолти картони, а две средби ќе пропушти затоа што го навредуваше резервниот судија кога го напушташе теренот.

Така, Бентанкур ќе ги пропушти дуелите со Каљари, Рома и Парма.

Исто така, казна од пет илјади долари добија и директорите на Јувентус, Павел Недвед и Фабио Паратичи, поради непочитување на кон официјалните лица на натпреварот.

Коронавирус